-Jetë dhe Stil

A ekziton dashuria e përjetshme? Ja 5 sekretetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:25 - 20/10/15 |
root

 

Një marrëdhënie e jetëgjatë martesore ka sigurisht “çelësin” e saj të suksesit. Por a ekziston dashuria e vërtet mes një çifti. Për ata që ende besojnë se ajo ekziston ja cilat janë 5 arsyet sekretet e saj.

Zënkat

Nuk thonë kot ata që zihen duhen. Studimet e ndryshme thonë se, zënkat mes një çifti janë shumë të domosdoshme. Një marrëdhënie pa to nuk është domosdoshmërisht e suksesshme.

Fal dhe vazhdo përpara

Të risjellësh edhe njëherë në memorie një kujtim të keq nga e shkuara, nuk është aspak e këshilluar në një raport. Prandaj falini partnerët tuaj dhe vazhdoni para.

Merrni dhe jepni

Pasdiskutim që kompromisi mbetet një nga pikat e forta në një marrëdhënie, veçanërisht në çiftet e martuara.

Kujtoni pse e keni dashur njëri – tjetrin

Është bukur të kujtosh herë pas here pse e doni njëri-tjetrin dhe të sillni gjithnjë në memorie momentet tuaja më të bukura.

Kapuni gjithnjë për dore

Ndonjëherë gjërat e thjeshta na bëjnë shumë të lumtur. Studimet e ndryshme thonë se kur dy partnerë shtrëngojnë duart e njëri-tjetrit, ulin nivelin e stresit në jetët e tyre.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas