Aktualitet

5 pacientë të Infektivit mposhtin CoVid-19, nisen drejt shtëpisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 02/04/20 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se 5 persona të tjerë kanë lënë spitalin Infektiv në Tiranë pasi janë shëruar nga Covid-19.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manastirliu ka falenderuar edhe mjekët për punën e tyre të palodhur. Aktualisht numri i të shëruarve nga koronavirusi në Shqipëri është 76.

Postimi i plotë

5️⃣ pacientë kanë lënë sot spitalin #Infektiv🙏🏼
Mjekët dhe infermierët që shihni në foto janë një pjesë e ekipit të palodhur të këtij spitali që po përballen ditë e natë, me sakrificë të jashtëzakonshme në luftë me #COVID19❗️

🟢 Deri tani 7️⃣6️⃣ pacientë janë shëruar nga #COVID19

#FORCA./ Opinion.al

Pas