Kryesore

Rama i përgjigjet akuzave të PD për qiratë: Sa gjynah që janë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:03 - 02/04/20 |
Opi Nion

Pas akuzave të Partisë Demokratike për çështjen e qirave, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shprehet se PD është lëshuar siç di vetë dhe deklaron se akti normativ po bëhet gati e do ta shpjegojë mbrëmjen e sotme se sa i drejtë është.

Ndër të tjera Rama shkruan; “Sa gjynah që janë, nuk e gjej dot pse Zoti nuk ua ushqen fare vajin e kandilit të trurit as në këtë kohë të errët, po nuk kemi ç’bëjmë.”

POSTIMI I PLOTË

🔴 Ndërkohë që kam publikuar parimin e nismës së Aktit Normativ mbi pagesat e qirave të të dëmtuarve rëndë nga lufta që kanë humbur momentalisht aftësinë paguese dhe janë nën lloj-lloj presionesh, deri edhe të rënda nga qiradhënës të caktuar, shoh që ende pa dalë akti PD-ja është lëshuar siç di vetë kur prek majën e dëshpërimit!

🔵 Sa gjynah që janë, nuk e gjej dot pse Zoti nuk ua ushqen fare vajin e kandilit të trurit as në këtë kohë të errët, po nuk kemi ç’bëjmë!

🔴 Akti Normativ po bëhet gati, e meqë sonte kisha konfirmuar praninë në studion e 🔵PINIONIT, do të kem mundësinë t’ju shpjegoj edhe qiramarrësve më hallexhinj, edhe qiradhënësve në hallin e tyre, edhe të gjithë të tjerëve me hallet përkatëse të kohës që jetojmë, se sa i drejtë është ky Akt Normativ, me ligj e me zakon, e se sa e fajshme është në mes të luftës kjo kundërvënie e verbër e një çete vulëhumburish (pa din, pa iman e pa asnjë hall tjetër veç ëndrrës së tyre në beze), ndaj njerëzve më në hall të kësaj lufte!/ Opinion.al

Pas