Aktualitet

5 Maji, Ambasada e SHBA: Nderojmë kujtimin e atyre që dhanë jetën për liri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 05/05/21 |
Opi Nion

Ambasada Amerikane në vendin tonë, ka nderuar 5 majin, ditën e “Dëshmoreve të Atdheut”.

Nëpërmjetnjë postimi në llogarinë e saj zyrtare në “Twitter”, ambasada shkruan se nderon kujtimin e të gjithë atyre personave që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë.

Më tej theksohet se duhet kujtuar gjithmonë, guximi, përkushtimi dhe sakrificat e tyre.

“Në Ditën e Dëshmorëve Shqiptarë nderojmë kujtimin e të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë. Le të kujtojmë gjithmonë guximin, përkushtimin dhe sakrificat e tyre”, shkruhet në postimin e ambasadës./Opinion.al

Pas