Bota

33 viktima nga COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:14 - 20/10/21 |
Opi Nion

33 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në Itali gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet shëndetësore raportojnë se gjatë këtij harku kohor janë shënuat gjithashtu dhe 3, 702 të raste ët reja nga 485, 613 teste të realizuara.

Në orët e fundit, 4, 544 persona u shëruan nga koronavirusi. Ndërkohë shkalla e pozitivitetit në Itali është rritur me 0,8 %. Aktualisht pozitivë me Covid janë 73, 668 persona.

Pas