Kronikë

33 kg marijuanë në makinë, Policia greke arreston shqiptarin pranë kufiritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:26 - 24/07/22 |
Opi Nion

Policia greke ka sekuestruar 33 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria. Mësohet se polica e zhvilloi aksionin anti-drogë në zonën e Kosturit, ku ndalojë një automjet me drejtues një shqiptar i moshës 59-vjeç.

Pas kontrolleve, brenda mjetit u gjeten dhe sekuestruan 2 çanta  ku ndodheshin 30 pako me 33.2 kg marijuanë.

Gjatë kontrollit janë sekuestruar edhe 1 celular dhe 1 karte SIM.

Pas