Kryesore

“2021 vit i mirë”, Hyseni: Shqiptarët do t’i japin Ramës mandatin e tretë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:12 - 23/12/20 |
Opi Nion

Në sesionin e fundit parlamentar për vitin 2020, socialistët kanë shprehur besimin se qeveria “Rama” do të marrë një mandatë të tretë në zgjedhjet e 25 prillit.

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni është shprehur nga foltorja e Kuvendit se qeveria e PS ka reaguar shumë mirë ndaj sfidave të vitit 2020.

Më tej, Hyseni shtoi se viti 2021 do të jetë një vit i mirë jo vetëm ekonomikisht, por dhe se shqiptarët do i japin Edi Ramës mandatin e tretë për të qeverisur Shqipërinë.

 “Ne treguam se dimë të reagojmë, reaguam si shtet i konsoliduar me politika ndihmëse dhe paketa financiare. Ekonomia edhe pse u dëmtua reagoi dhe nuk u gjymtua. Bujqësia realizoi furnizim e popullatës . Besoj se 2021 do të jetë një vit më i mbarë edhe nga buxheti që kemi miratuar. Me pagat në rritje dhe punësimin. 2021 do të jetë më i mirë edhe politikisht duke pasur parasysh edhe 25 prillin që shqiptarët do të vazhdojnë rrugën e progresit duke i dhënë Edi Ramës mandatin e tretë”, tha Hyseni./ Opinion.al

Pas