Rajoni

2 të rinj lënë të vdekur 18-vjeçaren në spitalin e Ferizaj, largohen me…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 23/08/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku dy të rinj kanë lënë të vdekur një 18-vjeçare në derën e spitalit në Ferizaj dhe janë larguar me një makinë ‘Audi A8’ me targa zvicerane me ngjyrë të zezë.

Ndërkohë është publikuar edhe emri dhe fotoja e vajzës së re.  Viktima 18 vjeçare është Marigona Osmani dhe ka dyshime se ajo ka humbur jetën si pasojë e dhunës.

Policia e Kosovës mbrëmë njoftoi se ka arritur të arrestojë njërin prej të dyshuarve ndërsa personi tjetër është ende në arrati.

Një 32-vjeçar me inicialet A.S ( M/K) i moshës  është vënë në pranga dhe pasi është intervistuar nga policia, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj , është ndaluar për 48 orë, ndërsa në kërkim policor është i dyshuari tjetër me inicialet D.K (M/K) 29-vjeç./Opinion.al

Pas