-U tha në Opinion

2 miliardë në Durrës, Alabbar: Po shohim për ekoturizëm në Përmet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:51 - 11/02/21 |
Opi Nion

Kompania arabe “Emaar group” do të investojë 2 miliardë euro në portin turistik të Durrësit dhe zhvillimin e zonës përreth.

Një nga investitorët më të rëndësishëm në botë, i fokusuar veçanërisht në fushën e turizmit, Mohamad Alabbar ka treguar gjatë një interviste në emisionin “Opinion” se gjithashtu po projektin një ekoturizëm në zonën e Përmeti.

Pjesa nga intervista

Fevziu: Është projekt vetëm për Durrësin apo do të shihni edhe ndonjë qytet tjetër?

Alabbar: Po shohim edhe Tiranën për projekte të tjera gjithashtu.

Fevziu: Çfarë keni ndër mend të bëni në jug, turizmi është element i kompanisë suaj, mikpritja…

Alabbar: Ne operojmë në 25 hotele. Vizitova qytetin e Përmetit dhe më ka prekur vërtet.

Fevziu: Qyteti i Përmetit…. I bukur.  Është pak i izoluar, por i bukur.

Alabbar: Në atë zonë po shoh për zhvillimin e një ekoturizimi. Ne arabët e vlerësojmë shumë ekoturizmin. Kur shohim jugun me kodra dhe lumenj panorama është një parajsë e vërtetë për ne./Opinion.al

Pas