Kryesore

16 pacientë në terapi intensive, si paraqitet situata në spitalet Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 28/09/20 |
el ida

Situata në spitalet Covid vijon të mbetet në shifra thuajse të njëjta ashtu si edhe javët e shkuara.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 185 pacientë, 16 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

Ndërkohë që në 24 orët e fundit 95 qytetarë e kanë fituar betejën me Covid19 duke e çuar numrin e të shëruarvë në 7629 që nga fillimi i epidemisë.

Sakaq, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë shënuar tre viktima dhe 132 raste të reja me Covid. /Opinion.al

Pas