Rajoni

1460 raste të reja me COVID dhe 28 viktima në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 19/02/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 28 qytetarë, ndërsa janë regjistruar 1460 raste të reja me COVID-19.

Situata vijon të mbetet shqetësuese për shkak se infeksionet vijojnë të jenë në rritje. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit, 325 pacientë ndodhen në intubim.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të prekurve me Covid ka arritur në 177, 494 raste, 51,8% janë burra.

Pas