Aktualitet

Pse humbi Grida? 6 orë debate në PD e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:16 - 24/10/15 |
b.f

DURRËS- Pse humbi Grida Duma në Durrës? Kjo çështje është analizuar mbrëmë në një mbledhje që ka zgjatur plot 6 orë në degën e PD-së në Durrës. Nga burimet në mbledhjen me dyert të mbyllura mesojme se ka patur debate të ashpra dhe kritikat kanë shkuar kryesisht për kreun e PD Durrës, Osman Stafa por edhe për koordinatorin e zgjedhjeve Edmond Spaho. “Shkelja e statutit të Partisë Demokratike është bërë në mënyrë rigoroze nga kryetari i degës, që si rrallë herë është ngritur edhe një kryesi e vogël, të cilën nuk e njeh fare statuti. Dhe kjo kryesi që përbëhet nga kryetari, 2 deputetët, 2 nënkryetarët dhe sekretari organizativ, të cilët kanë drejtuar fushatën gjatë zgjedhjeve, shmangën të gjithë partinë”, mësohet se është thënë në mbledhje. Po kështu veretje ka pasur edhe për listën e këshillit bashkiak që sipas drejtuesve të PD, nuk ka kaluar nga Kryesia. Anëtarët e kryesisë së PD i kanë thënë Stafës se nëse shkel sërish statuin e partisë do të kërkohet mocion shkarkimi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas