Rajoni

11 viktima dhe mbi 200 raste të reja me Covid në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 12/08/20 |
Al Do

Autoritetet shëndetësore në Kosovë raportojnë se 11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shifër që e çon në 365 numrin total të viktimave.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë realizuar 521 testime dhe janë konfirmuar 205 raste të reja. Në total, 10795 raste janë konfirmuar në Kosovë, prej tyre 4019 aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 163 pacientë të shëruar, shifër që e çon në 6411 numrin total të personave që kanë kaluar tashmë Covid-19./ Opinion.al

Pas