Kronikë

Aksident në autostradën Kalimash-Morinë, një viktimë dhe dy të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:11 - 12/08/20 |
el ida

Një aksident me vdekje është regjistruar mesditën e sotme, në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e quajtur “Shkodra Beton”.

Sikurse njofton paraprakisht policia, një mjet tip “Golf”, ka dal nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën një shtetas ende i paidentifikuar.

Po ashtu, bëhet me dije se janë dëmtuar edhe dy shtetas të tjerë të cilët ndodhen në spitalin e Kukësit, ku po marrin ndihmë mjeksore.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor ku po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit./Opinion.al

Pas