Politikë

100 vjetori i marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, çfarë publikoi kreu i PD, Sali BerishaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:49 - 28/07/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha, në kuadër të 100 vjetorit të marrëdhënieve SHBA-Shqipëri ka publikuar në rrjetet sociale pamjet e vizitës që ai ka kryer 30 vite më parë në Shtëpinë e Bardhë ku është pritur nga presidenti asaj kohe George Bush dhe zyrtarë të tjerë të lartë.

Berisha e cilëson Bush si mikun e madh të kombit shqiptar.

“30 vite më parë në Shtëpinë e Bardhë, me ftesë të mikut të madh të kombit shqiptar, George H. Bush.”-shkruan Berisha krahas videos.

Pas