Aktualitet

10-vjeçari ra në lumë/Thirrja e babait: Një javë që s’kemi asnjë shenjë nga djali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 12/04/22 |
Opi Nion

Prej disa ditësh vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit të 10-vjeçarit që ra në lumin Fan në Mirditë teksa po luante me shokët.

Ndërkohë këtë të martë babai i të miturit kërkoi shtimin e forcave me mjete të specializuara përgjatë rrjedhës së Lumit Fan. Ai thotë se u bë një javë që nuk kanë asnjë shenjë nga io mituri.
“Sa munden po kërkojnë, por nuk janë mjaftueshëm, duhet të ketë më shumë palombar që të zhyten, lumi është i rrëmbyeshëm dhe shumë i ftohtë. U bë një javë që nuk kemi asnjë lloj shenjë, asnjë rrobë që ka pas djali veshur”, thotë ai.

Ngjarja e rëndë ndodhi në datën 5 prill. Kërkimet në zonë duken të vështira për shkak të temperaturave të ulta dhe lumit të rrëmbyeshëm./Opinion.al

Pas