InstaBIZ

Zonja Tefta kritikon rëndë Renato Mekollin pas këtij veprimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 21/10/18 |
b.f

Të gjithë shqiptarët e njohin zonjën Tefta. Ajo prej vitesh ka qenë pjesë e emisioneve të kuzhinës dhe ka ndarë një pafundësi recetash e këshillash. Megjithëse zonja Tefta nuk është më pjesë e këtyre formateve në ekran, ajo sërish i ndjek emisionet e tjera që lidhen me gatimin.

Ditën e djeshme ajo ka shkruar një status të gjatë në Facebook. Aty kritikon shef Renato Mekollin dhe sjelljen e tij në formatin “Hell’s Kitchen”. Gjatë puntatës së fundit, Mekolli detyron një konkurrente të hedhë ushqimin në kosh. Duket se këtë sjellje zonja Tefta nuk e ka aprovuar.

Ajo shkruan se se në emisionet e saj është munduar gjithmonë të edukojnë njerëzit mbi ushqimin, zakonet e shëndetshme të të ushqyerit dhe vlerësimin për të. Zonjës Tefta iu duk e papranueshme fakti që Renato i thotë konkurrentes të hedhë ushimin në kosh, sepse kishte përgatitur dy racione mish dhe jo një, sipas kërkesës së tij./Opinion.al

Statusi i plotë:

ReflektimNdjej keqardhje që për hir të komercializimit, në media serviren formate të gatshme, kopje të këqija të…

Posted by Zonja Tefta on Saturday, 20 October 2018

Pas