Kronikë

Zjarri përfshin ullishten në Kurbin, procedohet penalisht një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:01 - 23/07/21 |
Opi Nion

Një person është proceduar penalisht lidhur me zjarrin që ka përfshirë ullishten e fshatit Zhejë të Krujës.

I proceduari, A.T., 45 vjeçe, banues në fshatin Zhejë, akuzohet për shkatërrim prone nga pakujdesia.

Procedimi ndaj kësaj shtetase filloi pasi në fshatin Zhejë , ka ndezur zjarr në tokën e saj dhe i ka dalë jashtë kontrollit duke djegur ullishte në kodrën e fshatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin./ Opinion.al

Pas