Aktualitet

Gjykata e Hagës lë në paraburgim ish-Presidentin Thaçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:48 - 23/07/21 |
Opi Nion

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën e ish-Presidentit të Kosovës Thaçi për t’u mbrojtur në liri.

Gjyqtari francez ka vendosur që ish presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të vazhdojë të qëndrojë në paraburgim, ndonëse dy shtete kanë ofruar garanci për mbrojtjen e tij në liri. Njëkohësisht ky gjyqtar ka urdhëruar mbrojtjen e ish presidentit që parashtresat në lidhje me rishikimin tjetër të paraburgimit t’i dërgojë deri më 31 gusht.

Kujtojmë se dy ditë më parë, avokati i Thaçit shprehu ankesa për vonesat e prokurorisë lidhur me paraqitjen e raportit të ekspertëve dhe dëshmitarët./Opinion.al

Pas