Aktualitet

Zjarri në Lezhë, Peleshi: Flakët rrezikojnë të marrin përmasa të mëdhaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:07 - 20/07/22 |
Opi Nion

Një vatër zjarri ka përfshirë një sipërfaqe pyjore pranë zonës së mbrojtur në Bërzanë, në njësinë administrative Zejmen në Lezhë.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë me dije nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale se një helikopter Cougar ka shkuar në ndihmë të aksionit për shuarjen e vatrës që rrezikon të marrë përmasa të mëdha për shkak të erës së fortë.

Ndërkohë në terren po punojnë forcat e emergjencave civile, ndërsa janë angazhuar 60 efektivë të FA, forca të policisë dhe vullnetarë.

Pas