Aktualitet

Zjarr i madh në Zues të Shkodrës, rrezikohen banesat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:46 - 15/10/18 |
b.f

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një sipërfaqe pyjore në fshatin Zues të Shkodrës.

Raportohet se nga flakët rrezikohen edhe disa banesa.

Zjarri po merr përmasa të mëdha dhe shuarja e flakëve është e vështirë për shkak të terrenit të vështirë malor. Kërkohet ndërhyrja e ushtrisë dhe helikopterëve për neutralizimin e tij.

Ende nuk janë bëre me dije shkaqet e zjarrit.

 

Pas