Sport

Zhgënjyese, Shqipëria vetëm barazim në Kazakistan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 11/10/20 |
Opi Nion

Kombëtarja shqiptare ka bërë përsëri një lojë jo të mirë ndaj Kazakistanit, duke e mbyllur ndeshjen e sotme me barazimin pa gola. Kombëtarja dukej sot si një skuadër e cila nuk e kërkonte fitoren.

Me një lojë të vakët, ku vetëm disa episode për shënim, nuk mund të mjaftonin që kuqezinjtë të ktheheshin te suksesi, pas humbjes zhgënjyese në shtëpi me Lituaninë.

Me një performancë të tillë, nuk mund të akuzohet as mungesa e fatit. Ashtu siç ndodhi në pjesën e parë, kur Kazakistani mund ti kishte dhuruar Shqipërisë avantazhin.

Disa raste në pjesën e dytë për kuqezinjtë, por pa i konkretizuar dhe në fund vetëm një pikë për Shqipërinë. Ndeshja e radhës vlefshme për Ligën e Kombeve është sërish në transfertë, 3 ditë më pas ndaj Lituanisë.

Pas