Kronikë

Zhduket 16-vjeçarja në Tiranë, babai bën denoncimin në polici, nisin kërkimetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 27/07/22 |
Opi Nion

Një 16-vjeçare është denoncuar e zhdukur nga babai i saj, shtetasi I.K., 53 vjeç, i cili një ditë më parë i është drejtuar për ndihmë uniformave blu.

Policia bën me dije se tashmë po punohet për gjetjen e 16-vjeçares, ndërkohë që materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Më datë 26.07.2022, shtetasi I. K., 53 vjeç, ka kallëzuar se është larguar nga banesa dhe nuk është kthyer, vajza e tij, shtetasja E. K., 16 vjeçe. Punohet për gjetjen e saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”,-njofton policia.

Pas