Aktualitet

Kim pas takimit me presidentin Begaj:Faleminderit për angazhimin tuaj.Krah për krah!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 27/07/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas takimit me presidentin shqiptar, Bajram Begaj.

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, Kim e falënderon Begajn për angazhimin e tij të fortë ndaj partneritetit midis SHBA dhe Shqipërisë.

Ndërsa në fund të reagimit të saj ajo shkruan në shqip “krah për krah”.

“Urime sërish President dhe faleminderit për udhëheqjen dhe angazhimin tuaj të fortë ndaj partneritetit midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë! #krahperkrah”,-shkruan Kim në reagimin e saj në “Twitter”./Opinion.al

Pas