Kryesore

Zgjidhen kryetarët e degëve të PD në Përmet, Tepelenë dhe Memaliaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:32 - 17/04/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit ka informuar se ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit për zgjedhjen e kryetarëve të degëve të PD në Përmet, Tepelenë dhe Memaliaj.

Sipas Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike, fitues në degën e Përmetit është shpallur Arson Kleanthi Lipe më 81% të votave.

Mësohet se kryetar i degës së PD në Tepelenë është shpallur Malo Hydai Sadikaj me 87% të votave.

Ndërsa në Memaliaj kryetari i degës së PD është shpallur Bujar Pasho Kapllani me 87.7% të votave ./Opinion.al

Pas