Aktualitet

Zgjedhjet për krerët e degëve në PD, votohet deri në 18:00 në këto qytete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 17/04/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit ka nisur këtë të dielë procesin zgjedhor për krerët e degëve në disa qarqe të vendit.

Procesi i votimit ka nisur 8:00 të mëngjesit dhe do të zhvillohet deri në orën 18:00 në 18 degë të PD.

“Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 18.00, deri kur edhe anëtari i fundit i PD së degës përkatëse të ketë votuar.  Për shtyrjen e votimit do të njoftohet Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale:thuhet në njoftimin për mediat..

Degët ku sot zhvillohen zgjedhje janë si më poshtë vijon:

1.Cërrik
2. Patos
3. Gjirokastër
4. Përmet
5. Këlcyrë
6. Memaliaj
7. Tepelenë

8.Pogradec
9. Kukës
10. Has
11. Tirana 3
12. Tirana 9
13. Tirana 13
14. Kamëz
15. Kavajë
16. Vlorë
17. Delvinë
18. Sarandë

Komisioni do të informojë në vijim për ecurinë e procesit zgjedhor.

Pas