Kryesore

Zgjedhjet në komunat veriore të Kosovës, Vuçiç: Tregoni sa e doni Serbinë


               Publikuar në : 08:14 - 19/05/19 |
Opi Nion

Ditën e sotme në komunat veriore të Kosovës, në Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok si dhe në Mitrovicën e Veriut janë hapur prej orës 07:00 të gjitha qendrat e votimit.

Ndërkohë, lidhur më këto zgjedhje ka ardhur dhe reagimi i presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili ka ftuar të gjithë serbët e Kosovës që të marrin pjesë masivisht në zgjedhje.

“Le të dalin në zgjedhje, të votojnë sipas ndërgjegjes së tyre, në katër komunat veriore të Kosovës. Le të dalin e të tregojnë se sa e duan Serbinë dhe të tregojnë se do të luftojnë për të ardhmen e atyre. Kjo është lutja ime”, ka thënë Vuçiç për televizionin serb “Pink”.

Zgjedhjet mbahen sot në 4 komunat e veriut të Mitrovicës, pasi kryetarët dhanë dorëheqjen për shkak të taksës 100 përqind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia./ Opinion.al E.Xh.

Pas