Politikë

Zgjedhjet në degën Mallakastër, PD bën të ditur emrat e kandidatëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:37 - 09/04/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike mban sot zgjedhjet për kryetar dege në PD, dega Mallakastër. Në një njoftim të komisionit të rithemelimit, bëhet me dije se në garë janë dy kandidatë që do të votohen në baz ëtë parimit, një anëtar një votë.

“Komisioni I Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që zgjedhjet për Kryetar dege të PD Mallakastër do të zhvillohen ditën e shtunë, dt 9 prill 2022 te Kinemaja.

Procesi i votimit do të hapet në orën 9.00 e do të mbyllet në orën 17.00. Në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 17.00, deri kur edhe anëtari I fundit I PD së degës përkatëse të ketë votuar. Për shtyrjen e votimit do të njoftohet Komisioni I Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale. Kandidatët e për Kryetar dege PD Mallakastër janë: Astrit Adem Xhafaj dhe Resmi Bilbil Shanaj”, thuhet nëjoftim./Opinion.al

Pas