Politikë

Zgjedhjet/ Kim takon Sorecën: Kemi shumë sfida përpara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 29/03/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot me homologun e saj të BE, Luigi Soreca.

Në një postim në rrjetet sociale, Kim shkruan se në takim kanë biseduar sfidat që i presin përpara, implementimin e Reformës në Drejtësi, zgjedhjet e 25 prillit dhe anëtarësimi i vendit në BE.

Ambasadorja thotë se mbështetja SHBA-BE për Shqipërinë është më e fortë se kurrë./ Opinion.al

Pas