InstaBIZ

Zgjedhja e Presidentit të Kosovës, Rita Ora: Urime Vjosa Osmanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 05/04/21 |
Opi Nion

Urimet për postin e ri të Presidentes së Kosovës Vjosa Osmanit kanë ardhur edhe nga personazhe të njohur të botës së artit, përveç atyre të politikës.

Mes tyre nuk ka munguar dhe një reagim nga ana e Rita Orës, e cila ka uruar Osmanin me një fotografi të postuar në llogarinë e saj në “Instagram”.

Urime Vjosa Osmanit, Presidentja e re e Kosovës”, ka shkruar Rita përkrah fotos së Vjosës.

Kujtojmë që gjithashtu dhe Gashi reagoi mbrëmjen e djeshme për zgjedhjen e presidentes së re.

Vjosa Osmani përgëzime, shumë krenar me ty”.

Ndër personazhet e tjerë që e kanë uruar ka qenë dhe Era Istrefi. “E ardhmja do të jetë e ndritur. Urime për Kosovën. Nuk mund të jem më krenare”.- shkruan ajo.

Kujtojmë që Vjosa  Osmani është gruaja e dytë që mori drejtimin e shtetit, pas Atifete Jahjagës./Opinion.al

Pas