Bota

Zelanda e Re pret e para Vitin e Ri 2022, spektakël me drita jo me fishekzjarrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 31/12/21 |
Opi Nion

Zelanda e Re ka qene shteti i parë që ka mirëpritur Vitin e Ri 2022, ku nuk kanë munguar spektakli me drita.

Ndërsa shtetet të tjera në mbarë botën po përgatiten për t’i thënë lamtumirën vitit 2021 dhe për të pritur Vitin e Ri 2022.

Miliona evropianë do të duhet të mjaftohen me festime të vogla nën kufizime për shkak të shpërthimit të variantit Omicron.

Por Zelanda e Re ka arritur të mbajë larg virusin, ku po përballet me një shpërthim të vogël të llojit të ri të Covid-19./Opinion.al

Pas