Aktualitet

Zbulohet arsyeja. Pse Xhelal Mziu u paraqit në SPAKBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 27/07/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD, Xhelal Mziu, është thirrur në SPAK për të dhënë deklarimet e tij, lidhur me kallëzimin e kryebashkiakut aktual të Kamzës Rakip Sulit.

Kryebashkiaku aktual kallëzoi Mziun për shpërdorim detyre. Në kallëzimin e tij Suli ka kallëzuar Mziun pasi dyshohet të ketë favorizuar subjekte private, që janë pajisur me leje zhvillimi dhe ndërtimi, duke mos i detyruar të kalojnë 3 përqind të sipërfaqes funksionale për banesa sociale në favor ta Bashkisë.

Referuar ligjit të urbanistikës parashikohet që leja me sipërfaqe 2000 m2, 3% ti kalojë bashkisë për banesa sociale./Opinion.al

Pas