Aktualitet

Zbardhet axhenda/ Rama shkon të dielën në Gjermani, takon kancelarin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:24 - 06/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama udhëton të dielën drejt Gjermanisë për një vizitë zyrtare.

Mësohet se gjatë kësaj vizite, kreu i qeverisë do të takohet me kancelarin Gjerman Olaf Scholz rreth mesditës së hënë, ndërsa tema që pritet të diskutohet lidhet me integrimin e vendit në Bashkimin Europian.

Në njoftimin e qeverisë gjermane thuhet se në qendër të bisedimeve me kryeministrin do të jetë  lufta në Ukrainë, por edhe kriza e shkaktuar si pasojë e luftës.

Po ashtu, Rama dhe Scholz do të kenë një konferencë të përbashkët për shtyp me median, ndërsa më pas, kryeministri do të ketë një tjetër konferencë do të pasohet nga kryeministrit Rama për mediat shqiptare./ Opinion.al

Pas