Kronikë

Zani Çaushi kërkon sërish lirinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:25 - 05/10/20 |
Opi Nion

Rreth 5 ditë më parë Zani Çaushi ka kërkuar në gjykatën e Korçës që t’i njihen vitet e paraburgimit e të fitojë lirinë.

Zani Çaushi, një nga personazhet më të njohur në botën e krimit të vitit 1997, kërkon njohjen e viteve të burgut, pasi sipas tij, ai ka disa vite që pretendon se nuk i janë njohur nga pjesa e paraburgimit.

Kërkesa e Zani Çaushit është dorëzuar në Gjykatën e Korçës nga avokati i tij. Kjo kërkesë në fakt ka qenë e paralajmëruar nga avokati i tij disa muaj më pare, kur Çaushi u tërhoq nga kërkesa që bëri pranë gjykatës për “Lirim me Kusht”.

Aktualisht, Zani Caushi është dënuar përjetë për vrasje dhe grup kriminal dhe po e vuan dënimin në burgun e Drenovës./ Opinion.al

Pas