Kryesore

Yuri Kim takon Lulzim Bashën, mbërrin në selinë blu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 30/07/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri Yuri Kim po zhvillon ditën e sotme një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Bëhet me dije se ambasadorja sapo ka mbërritur në selinë e PD. Ambasadorja është pritur nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, teksa ende nuk bëhen të ditura temat e diskutimit.

Ky është takimi i parë mes ambasadores së SHBA dhe kryedemokratit Basha pas zgjedhjeve të 25 prillit. Takimi vjen gjithashtu pas publikimit të raportit përfundimtar nga OSBE/ODIHR për zgjedhjet e prillit./Opinion.al

Pas