Bota

VIDEO/ Fermeri turk rrethohet nga flakët, i lutet Zotit për ndihmë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:49 - 30/07/21 |
Opi Nion

Disa rajone të Turqisë janë pushtuar nga zjarre apokaliptike këtë fund korriku.

Mediat e huaja kanë raportuar se për shkak të shpejtësisë së përhapjes së flakëve janë djegur sipërfaqe të mëdha pyjore, kafshë, ndërtesa dhe automjete. Qindra njerëz vijojnë të evakuohen nga shtëpitë e tyre.

Një video tronditëse është duke qarkulluar në rrjete sociale. Në të dëgjohet një fermer, teksa i lutet Zotit për t’i shpëtuar kafshët e tij të rrethuara nga flakët.

Autoritetet prej ditësh ndodhen në terren dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve, shkruajnë autoritetet. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet e mëposhtme./Opinion.al

 

Pas