Aktualitet

Xhisiela në gjykatë për ish të dashurin dhunues, ja çfarë kërkon ajo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:26 - 17/10/18 |
el ida

Apeli ka marrë vendimin për Rexhep Rrahjën. Apeli lë në fuqi masën arrest me burg për Rrahjën. Vetë Rexhepi nuk ishte i pranishëm në sallë, ai është përfaqësuar nga avokati Ilir Murati, i cili kërkoi shfuqizimin e vendimit të Gjykatës së Krujës.

Avokati i mëshoi faktit se arrestimi i Rexhep Rrahjës është bërë nën kushtet e presionit politik, dhe se nëna e tij është shumë i sëmurë. Avokati i Rrahjës se gjithçka është bërë për motive xhelozie nga ana e Xhisielës dhe jo për përndjekje.

Kujtojmë se Rexhep Rraja, djali i deputetit Rrahman Rraja u arrestua pas urdhrit të Gjykatës së Krujës e cila ka dhënë ‘Arrest me burg’ . Ai akuzohet për përndjekjen e 25-vjeçares Xhiseila Maloku.

Vetë Xhisiela ishte sot në gjykatë, ku kërkonte lirimin e Rexhepit. Ajo ritheksoi se nuk ka asnjë presion dhe se ishte e bindur që nuk do të kishin më konflikte.

“Erdha për ta mbështetur, për arsye të trafikut arrita vonë. Kjo bëri që mos të isha në gjykatë. Në seancën tjetër do e mbështes. Nuk jam viktimë. Skam presion. Këtë e kam bërë edhe deklaratë noteriale. Ato që kam thënë në media janë të vërteta, dhe duhet të më besoni. Oficeri i policisë është në azil. Skam informacione të tjera. Kam kontaktuar me të, kam marrëdhënie të mira. Kemi marrëdhënie shoqërore. Erdha për ta mbështetur në gjykatë”, tha Xhisiela.

Pas