Aktualitet

Xhaxhai i Ervis Martinajt: Nipi është vrarë dhe zhdukur, pasojat na erdhën nga…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:22 - 29/11/22 |
Opi Nion

Teksa kanë kaluar më shumë se 5 muaj që nga zhdukja e të shumëkërkuarit të policisë, Ervis Martinaj, ka reaguar sërish xhaxhai i tij Faik Martinaj.

Në një intervistë për “Report Tv”, Faik Martinaj deklaroi se Ervisi është vrarë dhe se kufoma e tij është zhdukur nga kundërshtarët.

“Ai është vrarë dhe është zhdukur kufoma. Kundërshtarët politik e kanë eliminuar. Hasmi nuk të zhduk xhenazen”, tha ai.

Ndër të tjera, xhaxhai i Ervis Martinajt u shpreh se pasojat për nipin e tij kanë ardhur pas dëshmisë së Nuredin Dumanit. Ky i fundit tha se Ervis Martinaj i kishte ofruar 500 mijë euro për të eliminuar ish-anëtarin e bandës së Durrësit, Endrit Doklen.

“Ervisi më dërgoi mesazh më 9 gusht, rreth orës 19:23, na përshëndeti, s’na tha ku ishte” shtoi Faik Martinaj.

Pas