InstaBIZ

William dhe Kate ndryshojnë emrin e fondacionit të bamirësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:49 - 29/08/19 |
xhu lia

Dukesha Kate Middleton dhe Princ William kanë vendosur të ndryshojnë emrin e fondacionit të bamirësisë, pas largimit të dukeshës Meghan Markle dhe Princ Harryt prej tij.

Nga “The Royal” fondacioni do të quhet fondacioni mbretëror i Dukës dhe Dukeshës së Cambridge. Ndërkohë Harry dhe Meghan kanë vendosur ta quajnë fondacionin e tyre mbretëror i Dukës dhe Dukeshës së Sussex.

Meghan dhe Harry u shkëputën nga Pallati Mbretëror disa muaj më parë duke vendosur që të jetojnë në rezidencën e tyre në Frogmore.

Gjithashtu ata u shkëputën nga disa organizata ku ishin së bashku me anëtarë të tjerë të familjes mbretërore. Çifti ka dhe një llogari të vetën në Instagram./Opinion.al/

Pas