Rajoni

Vuçiç dhe vëllai i tij kallëzohen për kultivim marijuane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 10/12/19 |
xhu lia

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe vëllai i tij Andrej Vuçiç janë kallëzuar penalisht nga kryebashkiaku i qytetit Novi Sad në Serbi, Milos Vuçeviç, për përfshirje në kultivimin e lëndëve narkotike.

Vuçeviç mësohet të ketë kërkuar hetim për lidhjet e mundshme të vëllezërve Vuçiç për kultivimin e marijuanës.

Opozita serbe i ka akuzuar vëllezërit Vuçiç për lidhej me pronarin e një ferme të arrestuar rreth një muaj më parë për kultivimin e marijuanës.

Vuçiç i ka mohuar këto akuza si dhe është shprehur se përmes këtij kallëzimi do të zbulohet se cili po gënjen./Opinion.al/

Pas