Aktualitet

Pas dëshmisë së Metës, Dvorani thirret në Prokurori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:37 - 10/12/19 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta, ditën e stome shkoi në prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani.

Ndërkohë, pas presidentit, mësohet se Dvoranit i është dërguar ftesë nga Prokurori Alket Mersini për të qenë prezent ditën e nesërme në orën 10 të paradites, në Prokurorinë e Tiranës.

Kryetari i KED, do të merret në pyetje nga Arta Marku, Vitore Tusha, Fatjona Memcaj të cilat janë dhe anëtare të KED./ Opinion.al

Pas