Kryesore

Vriten me armë zjarri dy politikanë në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:48 - 08/09/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme pranë shkollës së mesme ekonomike “Ali Hadri” në Pejë të Kosovës.

Mësohet se dy persona janë ekzekutuar me armë zjarri. Sipas informacioneve, është vrarë  kandidati për kryetar të Pejës nga radhët e Partisë Demokratike e Kosovës, Astrit Ademaj dhe ish-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj.

Deri më tani ende nuk dihen motivet e ngjarjes./ Opinion.al

Pas