Aktualitet

Vrau vëllain dhe kunatën, zbardhet motivi i krimit në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:52 - 31/08/22 |
Opi Nion

Një kërkesë për urdhër mbrojtje e dorëzuar në gjykatë mesa duket ka qenë shkaku i konfliktit që çoi në vrasjen e dy bashkëshortëve Dritan dhe Nora Muskurti ditën e djeshme në Tiranë nga vëllai i njërit prej viktimave, Arsen Muskurti.

Sipas News 24, viktima Dritan Maskurti kishte dorëzuar në gjykatë kërkesën për urdhër mbrojtje nga vëllai, ndërsa ditën e djeshme fletëthirrja nga gjykata i ka shkuar 38-vjeçarit Arsen Muskurti.

Mendohet se pas marrjes së fletëthirrjes, Arsen Muskurti ka shkuar te agjencia ku ndodhej vëllai dhe kunata e tij dhe i ka vrarë me armë zjarri. Ndërkohë prej kohësh ata kanë pasur shumë probleme konflikte për pronësinë e agjencisë turistike.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi ditën e djeshme në zonën e Myslym Shyrit, në biznesin e dy viktimave Dritan dhe Nora Muskurti. Ata ishin prindër të tre fëmijëve./Opinion.al

 

 

Pas