Kronikë

Vrau nuse e vjehrrë brenda në banesë, gjykata jep vendimin për Ali Zilin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:01 - 08/03/22 |
Opi Nion

Gjykata e Korçë ka dhënë masën e sigurisë për Ali Zilin, i cili tre ditë më parë kreu vrasjen e dyfishtë.

Gjykata ka vendosur të lënë në masën “Arrest me burg”, pasi ai akuzohet se ka vrarë shtetaset Fatmira Bamin dhe Bukurie Bamin, përkatësisht nuse dhe vjehërr, në fshatin Progër të Devollit.

Zili në dëshminë e tij, të dhënë pak ditë më parë, pranoi se krimin e ka kryer vrasjen pasi dy gratë “nuk i kishin paguar lekët e druve”.

Pas