Kronikë

Vrau ish-kunatën në Bathore, Gjykata lë në burg Agron Tanushin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 18/09/20 |
Al Do

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 31-vjeçarin, Agron Tanushi, i cili vrau me armë zjarri ish-kunatën e tij,  mbrëmjen e 15 shtatorit në Bathore.

Tanushi u arrestua në Lushnje dhe se u sekuestrua pushka me të cilën kreu krimin.

34-vjeçarja, Jetmira Hasani jetonte me të bijën e saj në katin e dytë të një banesë në Bathore. Ndërsa në katin e parë, banonte familja e ish-burrit të saj me të cilin ajo ishte divorcuar.

Pronësia mbi shtëpinë ishte mollë sherri mes saj dhe familjes së burrit. Disa herë mes tyre kishte konflikte dhe të dy palët kishin marrë urdhër mbrojtje nga njëri tjetri.

Por gjërat morën rrjedhë fatale mbrëmjen e 15 shtatorit, kur Tanushi vendosi t’i merrte jetën ish-kunatës./Opinion.al

Pas