Kronikë

Vrau fqinjën/Autori:Fatimeja më kishte 60 mijë lekë borxh nga mbarështimi i dhive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:57 - 24/01/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë bërë të ditura rreth shkaqeve të vrasjes së 63-vjeçares në fshatin Kozare të Kuçovës.

Sipas “News24”, autori i krimit Fetah Marra ka deklaruar se e ka vrarë fqinjën e tij pasi ajo i kishte 60 mijë lekë borxhe.

Mësohet se ai ka thënë në polici se Fatime Suli i kishte atij 60 mijë lekë (të vjetra) borxh, nga mbarështimi i tufës së dhive.

Fatimeja më kishte 60 000 mijë lekë (të vjetra) nga mbarështimi i tufës së saj dhe unë shkova për t’ia kërkuar. Kur shkova atje e pashë shumë afër duke biseduar me një bari tjetër, Izetin, dhe u largova. U ktheva përsëri 1-orë më vonë, isha i pirë dhe pasi e pashë vetëm iu afrova dhe i kërkova lekët. Ajo filloi të bërtiste e të më gjuante me gurë dhe unë e kapa nga prapa në fyt dhe e shtrëngova. Pas disa sekondash ajo ra në tokë pa ndjenja. E shkunda disa herë dhe kur e pashë që nuk po merrte frymë e kuptova që kishte vdekur. Nga frika se mos me zbulonin, e tërhoqa zvarrë disa metra për ta hedhur në një kanal në afërsi të serave të saj dhe e mbulova mirë me gjethe e rrozga, duke shpresuar që do ta gjenin me vonesë dhe nuk do më fajësonin mua. U largova me vrap mes për mes tokave dhe shkova në shtëpi, kur më doli pija dhe po kujtohesha as vetë nuk e besova që e gjithë kjo kishte ndodhur me të vërtetë deri në momentin që erdhi policia dhe më morën me furgon”-,mësohet se ka thënë në dëshminë e tij në polici Fetah Marra raporton “News 24”.

Pas