Kronikë

Vrasja në Vlorë, 27-vjeçari ka qenë i dënuar me burg në Belgjikë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:56 - 02/12/20 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen e 27-vjeçarit Beniamin Bezhani në Fushë-Dukat të Vlorës, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e djeshme.

Dyshohet se vrasja e të riut lidhet me të shkuarën e tij, i cili më herët ka qenë i dënuar me burg në Belgjikë.

Ndër të tjera mësohet se 27 vjeçari Beniamin Bezhani dyshohet se është vrarë rreth 1 orë e gjysmë para se policia të merrte njoftimin për vrasjen e tij. Atentati ndaj tij dyshohet se është kryer në orën 19:30.

Ndërkohë, autoritetet vijojnë mbledhjen e provave në vendin e ngjarjes të cilat do të mund të çojnë në identifikimin dhe arrestimin e autorve./ Opinion.al

Pas