Kronikë

Vrasja në Peqin/ Zbulohet identiteti i viktimës dhe autorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 08/06/21 |
Opi Nion

Ylber Xhahysa është viktima e ngjarjes së rëndë të ndodhur ditën e sotme në Peqin, ku pas një konflikti për motive të dobëta është qëlluar me armë zjarri pistoletë nga Leonard Bashaliu dhe si pasojë e plagëve të marra humbi jetën në spital.

Mësohët se autori dhe viktima ishin të njohur dhe miq me njeri-tjetrin. 45-vjeçari Xhahysa kishte shkuar mëngjesin e sotëm pranë banesës së 40-vjeçarit Bashaliu në fshatin Gjoçaj ku dyshohet se ka ndodhur dhe krimi i rëndë.

Pas