Kronikë

Vrasja në Peqin/Përkrahën autorët,në pranga djali i xhaxhait e fqinji i viktimës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 29/12/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme, policia e Elbasanit ka njoftuar se ka arrestuar dy persona lidhur me vrasjen e Albi Bashaliut në Peqin, mëngjesin e 27 dhjetorit.

Sipas policisë dy personat u arrestuan pasi dyshohet se kanë përkrahur autorët e krimit.

“News24” raporton se në pranga kanë rënë shtetasit: Veiz Bashaliu  41 vjeç, djali i xhaxhait të viktimës dhe fqinji i tij Mikel Xhaja, 30 vjeç, të dy banues në fshatin Gjoçaj, Peqin.

Uniformat blu njoftuan se këta shtetas kanë kryer veprime aktive për të fshehur rrethanat e ngjarjes dhe kanë penguar aktivisht organet e Policisë, për t’u informuar për ngjarjen, rrethanat si ka ndodhur dhe motivin.

Kujtojmë se Albi Bashaliu u ekzekutua, nga persona ende të paidentifikuar, mëngjesin e të hënës, më 27 dhjetor në një rrugë të fshatit Gjocaj, Peqin.

Albi Bashaliu ishte vëllai i Leonard Bashaliut, i cili 6 muaj më parë ekzekutoi 44-vjeçarin Ylber Xhahysa. 36-vjeçari ndodhet në burg pasi qëlloi me armë zjarri Xhahysëm më 8 qershor 2021, në Peqin./Opinion.al

Pas