Kronikë

Vrasja në Maliq/ Vëllai i autorit: Ata kanë qenë miq, më vjen turpBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 09/08/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë u regjistruar në fshatin Rrëmbec të Maliqit gjatë mbrëmjes të së hënës.

Një 60-vjeçar, i identifikuar si Nesti Sotiri u qëllua për vdekje me thikë nga Velo Azisllari, i cili ka mbetur po ashtu i plagosur dhe ndodhet në spital.

Dyshohet se sherri mes tyre ka nisur për motive të dobëta, teksa të dy kanë goditur njeri-tjetrin me thikë.

I tronditur nga ngjarja, vëllai i autorit tregon se vrasjen e ka mësuar përmes mediave. Ai tha se kishte ardhur me pushime dhe se vetëm një ditë e kishte parë të vëllanë.

“Çfarë të të them, jam i tronditur. Të vritesh për këto gjëra. Më vjen turp. Unë erdha me pushime dhe ndodhi kjo që ndodhi. Në vitet që kam qenë unë, ata të dy kanë qenë miq e kanë pasur raporte shumë të mira me njëri-tjetrin”, thotë ai.

Edhe fqinjët flasin për dy persona që kanë pasur raporte të mirë dhe nuk njiheshin për konflikte të mëparshme.

Pas